Het plan waar ik over spreek is het verlossingsplan van God.
Afgaande op Efeze 1:4, 2 Timotheus 1:9 of 1 Petrus 1:20 was dat plan er al vóór dat Adam zondigde.
Jezus moest het offer brengen omdat Gods rechtvaardigheid eist dat de zonde niet onbestraft blijft, en de schuld betaald moest worden. God stelde Jezus voor als betaalmiddel voor onze zonden, zodat wij door geloof in Jezus' bloed weer vrede met God zouden hebben.
Romeinen 3:23-26
Want allen hebben gezondigd en missen de heerlijkheid van God, en worden om niet gerechtvaardigd door Zijn genade, door de verlossing in Christus Jezus. Hem heeft God openlijk aangewezen als middel tot verzoening, door het geloof in Zijn bloed. Dit was om Zijn rechtvaardigheid te bewijzen vanwege het voorbijgaan aan de zonden die eertijds hadden plaatsgevonden onder de verdraagzaamheid van God. Hij deed dit om Zijn rechtvaardigheid te bewijzen nu in deze tijd, zodat Hijzelf rechtvaardig is én rechtvaardigt degene die uit het geloof in Jezus is.
2 Korinthiërs 5:19
God was het namelijk Die in Christus de wereld met Zichzelf verzoende, en aan hen hun overtredingen niet toerekende; en Hij heeft het woord van de verzoening in ons gelegd.
Kolossenzen 1:20
en dat Hij door Hem alle dingen met Zichzelf verzoenen zou, door vrede te maken door het bloed van Zijn kruis, ja door Hem, zowel de dingen die op de aarde zijn als de dingen die in de hemelen zijn.
1 Johannes 4:10
Hierin is de liefde, niet dat wij God liefgehad hebben, maar dat Hij ons heeft liefgehad en Zijn Zoon zond als verzoening voor onze zonden.
Previous Message
## Samenvatting
**Afwijkingen van de bijbelse boodschap:**
1. God hoeft Zich niet te bewijzen tegenover Satan.
2. Het kwaad is niet onderdeel van een goddelijk bewijs, maar gevolg van zonde.
3. Het lijden wordt niet via een “strijdvraag” verklaard, maar via de zondeval en Christus’ verlossing.
4. Het evangelie draait in de Bijbel om Christus, niet om het bevestigen van een theocratische heerschappij.
5. De heilsgeschiedenis wordt niet gestuurd door Satans vraag, maar door Gods eeuwige raadsplan.
Je hebt het over God's plan met de mensheid.
Hoe is dat plan tot stand gekomen? Was dat plan er al voordat Adam zondigde?
Over welk plan heb jij het? Want ik zie in de bijbel nog wel een ander plan wat Jehovah met de mensheid "had".
Jou thesis ontleed; roept de vraag op, waarom moest Jezus zijn offer brengen? Als er geen strijdvraag is...
29