on 11/7/2025, 21:44:25, in reply to "Re: Hoe moet ik Jozua 21:43-45 en context en 23:14-16 en context lezen?"
De gedachte dat er nog een tempel moet worden gebouwd, doet opgang in bepaalde kringen zowel in Israel als in bepaalde christelijke kringen in de rest van de wereld. Er worden of zijn al attributen van die te bouwen tempel gemaakt, en dieren worden reeds uitgezocht, als ik goed ben ingelicht. Ezech. 40-48 is daar in het vizier, want de profetie van Ezech. over de tempel is nog niet letterlijk vervuld. En dus zijn er mensen die wachten op de vernietiging van de Moskee op de tempelberg.
Tempel en dierenoffers komen dan op het program omdat een groep niet gelooft dat Jezus de beloofde Joodse Messias is, en dat kennelijk daarom de tempeldienst moet worden hersteld. Anderen geloven omdat het nodig is vanwege Dan. 9:24-27 over de jaarweken en de laatste jaarweek waarin er een verbond zou moeten worden gesloten met de anti-christ die dan in het midden van de laatste week het verbond verbreekt.
Het geïnspireerde Woord in het NT spreekt echter over een tempel die niet letterlijk is waar God in woont en waar zowel Joodse gelovigen in Christus als gelovigen uit de volken tot een woonstede Gods worden gebouwd (Efeze 2:11-22). In 1 Pet. 2:1-10 gaat het over diezelfde tempel en de levende tempelstenen, geestelijke offers en die worden gebracht door een koninklijk priesterschap van gelovigen die ook een heilige natie vormen.
Ook de christelijke gemeente wordt een tempel genoemd in b.v. 2 Kor. 6:11-7:1. De gelovigen (Joodse en niet-Joodse) zijn tot een koninkrijk, tot priesters gemaakt door Jezus (Op. 1:5b en 6; 5:8-10; Exod. 19:6) en worden tussen de 1e en 2e komst bevrijd van de macht der duisternes en opvergebracht in het koninkrijk van de Zoon van Gods liefde (Kol. 1:13-14).
Jezus heeft alle autoriteit in hemel en op aarde ontvangen en zit naast Vader op Vaders troon als koning-hogepriester naar de ordening van Melchisedek (vervulling van Ps. 110; Heb. 5:1-10; Heb. hoofdstuk 8-10). Jezus regeert onzichtbaar, net als dat God onzichtbaar regeert (Op. 3:21) en er wordt te midden van vijanden geregeerd vanuit de hemel. De laatste vijand is de dood, die door de opstanding van alle doden wordt overwonnen en met het geven van onsterfelijkheid en onvergankelijkheid bij de wederkomst van Jezus (1 Kor. 15:20-28 en 42-58).
De koninklijke priesters hebben de door Jezus' gegeven taak om discipelen te maken en om de deugden en daden van God te verkondigen zoals Jezus zegt in b.v. Mat. 28:18-20 en 1 Pet. 2:9-10. Jezus zelf is in de hemel om voor Gods aangezicht in de tempel in de hemel zijn offer aan God aan te bieden (Heb. 9:1-28). Het herstel van alle dingen in een nieuwe schepping is in principe bezig, doch berouw en bekering, doop in water en met geest is nodig resulterend in de wedergeboorte (Hand. 2:32-40; 3:11-26; Joh. 3).
Letterlijk maakt God alle dingen nieuw in de herschepping waarbij ook het oordeel betrokken is (Mat. 19:28; Markus 10:31; Lukas 22:28-30; 1 Kor. 6:2-3; de 1000 jaar van meeregeren met Jezus, Op. 20:4 en 6 (vers 5 is een invoeging die niet in iedere manuscript staat) en 11-15). Over de 1000 jaar van de binding en loslating van de duivel (OP. 20:1-3 en 7-10) en wanneer dat is en wat er gebeurt en door wie het gebeurd en wie daarin een aandeel hebben, zijn minstens 10 uitleggingen.
Zoals gezegd, ieder z'n mening....... Met het zichzelf de vragen stellen:Tot Wie, Wat, Waar, Wanneer, Waarom en Hoe, kan men al heel wat uitzoeken en beter gaan begrijpen en het globaal behappen naar mijn mening.
Groeten,
Elle Previous Message
Je hebt vast wel ergens in de bijbel gelezen dat Jehovah geen dierenoffers wilde, maar rechtvaardige mensen.
Waarom denk je dat als de tempel is herbouwd ook weer de dierenoffers ten tonele zullen verschijnen?
Zijn die twee onlosmakend met elkaar verbonden?
terwijl het geïnspireerde woord zegt dat er sinds de dood en opstanding van Jezus al een tempel is, met koninklijke priesters. En zij vormen een heilige natie, een volk Gode ten eigendom.
Waar is die tempel? Wie zijn die priesters? En, waarom regeert Jezus dan nu al niet?
Nog een stapje verder. Had Abraham een tempel nodig om dierenoffers te brengen? Of Mozes, of David?
De tempel staat dus niet gelijk aan dierenoffers brengen.
Trouwens, je legt ook een link tussen het herstel van Israel en dat alles dan hersteld zou moeten zijn. Dat klopt toch niet met wat je in de bijbel leest.
Het lijstje wat ik opsomde is totaal niet compleet. Het is een verkorte versie van wat er gebeuren moet voordat alles hersteld word.
Mijn inziens is het herstel van Israel de opmaat en het eerste begin naar het einde van dit samenstel van dingen en dat alles nieuw word gemaakt.
11