on 10/7/2025, 7:31:18, in reply to "Re: Hoe moet ik Jozua 21:43-45 en context en 23:14-16 en context lezen?"
Je hebt vast wel ergens in de bijbel gelezen dat Jehovah geen dierenoffers wilde, maar rechtvaardige mensen.
Waarom denk je dat als de tempel is herbouwd ook weer de dierenoffers ten tonele zullen verschijnen?
Zijn die twee onlosmakend met elkaar verbonden?
terwijl het geïnspireerde woord zegt dat er sinds de dood en opstanding van Jezus al een tempel is, met koninklijke priesters. En zij vormen een heilige natie, een volk Gode ten eigendom.
Waar is die tempel? Wie zijn die priesters? En, waarom regeert Jezus dan nu al niet?
Nog een stapje verder. Had Abraham een tempel nodig om dierenoffers te brengen? Of Mozes, of David?
De tempel staat dus niet gelijk aan dierenoffers brengen.
Trouwens, je legt ook een link tussen het herstel van Israel en dat alles dan hersteld zou moeten zijn. Dat klopt toch niet met wat je in de bijbel leest.
Het lijstje wat ik opsomde is totaal niet compleet. Het is een verkorte versie van wat er gebeuren moet voordat alles hersteld word.
Mijn inziens is het herstel van Israel de opmaat en het eerste begin naar het einde van dit samenstel van dingen en dat alles nieuw word gemaakt.
20