Goede vraag. Jesaja 26 noemt inderdaad niet letterlijk “in de hemel”. Maar profetie werkt vaak met beelden en parallellen.
Kijk naar het patroon in de Schrift:
In Jesaja 26:20–21 zegt God: “Verberg u… totdat de gramschap over is.” Het gaat om een tijdelijke schuilplaats voor Zijn volk, voordat Hij uitgaat om de aarde te oordelen.
Jezus gebruikt in Joh. 14 exact datzelfde beeld: “In het huis van mijn Vader zijn vele woningen… Ik ga heen om u plaats te bereiden… opdat ook gij zijn moogt waar Ik ben.” Hier geeft Hij concreet aan wáár die veilige plaats is: bij de Vader.
Paulus sluit daarop aan in 1 Thess. 1:10: “Jezus… die ons verlost van de komende toorn.”
Dus Jesaja geeft het motief (een tijdelijke schuilplaats vóór de gramschap), en het NT vult dat motief in: die plaats is bij de Vader, in de hemel, totdat Christus terugkomt.
Profetie openbaart zich vaak “in lagen”: het OT legt het principe neer, het NT geeft de verdere vervulling. Net zoals Hosea 11:1 (“uit Egypte heb Ik mijn zoon geroepen”) eerst over Israël ging, maar door Mattheüs wordt toegepast op Jezus.
Daarom zien veel uitleggers Jes. 26 als een voorafschaduwing van dezelfde waarheid die Jezus en Paulus later expliciet maakten: de gemeente wordt veilig geborgen bij de Heer, vóórdat de toorn losbarst.
Groet,
Distazo
(ps GPT + mijn redactie) Previous Message
Jesaja 26:20–21 zegt: “Ga, mijn volk, treed uw binnenkamers in en sluit uw deuren achter u; verberg u voor een klein ogenblik, totdat de gramschap over is. Want zie, de HEERE gaat uit van Zijn plaats om de ongerechtigheid der inwoners der aarde over hen te bezoeken.” Hier belooft God zijn volk tijdelijk te bergen, totdat de toorn voorbij is.
Ehmm, mis ik iets? Waarom dan zeggen dat ze opgenomen worden in de hemel?
21
Message Thread | This response ↓ Opname in september?: - Leprechaun 6/9/2025, 17:56:26
« Back to index