![]()
on 16/12/2025, 0:51:13, in reply to "Re: Geschiedenis Drie-Eenheid En Voormenselijk Bestaan Van Jezus"
Het probleem is dat de meesten denken dat deze twee zaken wél synoniemen zijn en dat het anders niets is dan iets op een andere manier zegen. En daarom zijn er voor zover ik weet over het verschil weinig tot geen linken. Het gaat over de betekenis van de woorden die gebruikt worden. En dat is slechts in de bijbel zelf te zien in het verband waarin deze unieke en specifieke uitdrukkingen staan, en ook wat deze woorden als betekenis hebben. De betekenissen staan in de betreffende woordenboeken en waarvoor en hoe ze in hun verband werden gebruikt.
En daar heeft men geen boodschap meer aan omdat men er reeds een vastgestelde waarheid van heeft gemaakt en dat heeft verkondigd en vastgelegd. Het is net als met hoe men tot de leer van de hel, de leer van de onsterfelijkheid van de ziel en de leer van de drie-eenheid is gekomen en die tot dogma's heeft gemaakt en verklaard.
Ik kan mijn word-documenten niet meer openen waarin een veel omvattender uiteenzetting staat. Ik moet toch een keer een andere desktop aanschaffen, en misschien kan ik dan met een nieuwste uitgave van microsoft-office het wel weer openen. En dus moet ik zelf nog veel geduld oefenen....... de printer doet het ook niet meer. "Geduld is een schone zaak" luidt het spreekwoord.....
Groetjes,
Elle
Previous Message
Hoi Elle, heb je een link met een bredere uitleg over wat je zegt: "Grondlegging der wereld" en "grondvesting der aarde"
Groetjes Rhode.
Previous Message
Hoi Rhode,
Inderdaad hebben we het al vaker hierover gehad op allerlei manieren .
En ik denk mét jou wel eens dat sommige gelovigen het zichzelf soms veel te moeilijk maken .
Maar ik geloof tevens dat, gezien de link die je geeft en de inhoud daarvan, dat men te oppervlakkig blijft,
maar dat is slechts mijn opvatting en de mening van menig andere natuurlijk...... .
"Grondlegging der wereld" en "grondvesting der aarde" zijn nl. geen synoniemen van elkaar, maar vaststaande termen die een fijne onderscheiding der dingen maken. Als men nl. wél gelooft/denkt dat het twee manieren zijn om hetzelfde uit te drukken, komt men, vergelijkend OT met NT, m.i. dan op vreemde paden uit.
Dat geeft echter niet, want het maakt velen niets uit wat men denkt of gelooft, áls men maar gelooft.
De dominee of priester heeft er immers voor gestudeerd en die weet het dus het best,
en daar kan men dus ook het beste op vertrouwen........
Jezus is dus twee maal geboren...... eerst uit God in de hemel als een geestelijk wezen en met een andere naam,
dus van een heel ander karakter en situatie, en toen nog eens als mens op aarde van weer een heel ander karakter, naam
en situatie uit Maria waar God ook de oorzaak van was......
Vriendelijke groetjes,
Elle
Previous Message
Dag Elle ik lees in Kol.1:15-17, dat Jezus al bestond voor alle dingen zijn geschapen, persoonlijk geloof ik dat jezus rechtstreeks uit god is geboren in de Hemel, Spr. 8:22
Ik kende jou gedachten over dit onderwerp, want wij hebben het al eens eerder gehad over het begrip "voor de Grondlegging der Aarde/wereld" Efeze 1: 4,5
Dus als ik Kolossenzen lees dat Jezus de Eerstgeborene, van ALLES is, want dat laten mij de vervolg verzen lezen, heb ik geen reden om aan te nemen, dat Jezus Christus géén voor menselijk bestaan had.
Wij denken anders, ik lees het anders, en ik denk wel eens dat sommige gelovige het zichzelf veel te moeilijk maken
https://www.digibron.nl/viewer/collectie/Digibron/id/tag:Waarheidsvriend,20170601:newsml_ce5903f5f0f81a239e68322b0b1abeb0
vriendelijke groetjes Rhode.
Previous Message
Dag Rhode,
Ook met alle respect: Wat wil jij dan benadrukken in Kol. 1:15-16?
Wil je benadrukken dat "eerstegeborene" een ander woord is voor "eerstgeschapene",
dus dat Jezus als het Woord of als de Wijsheid het eerst geschapen werd door God?
Ik geloof wel dat Jezus de belangrijkste geschapene of verwekte van de gehele schepping is.Dit wordt ook in profetische zin in Ps. 2:12 genoemd, nl. dat men de door God aangestelde Zoon moet "kussen" om niet te gronde te gaan. Ook de engelen moeten volgens Heb. 1:6 de eerstgeborene van God huldigen/eer toebrengen wanneer God zijn eerstgeborene wederom/opnieuw in de
bewoonde wereld brengt.
Als je een concordantie van de bijbel hebt,
bekijk dan a.u.b. hoe het woordje "eerstgeborene"
of in het meervoud "eerstgeborenen"
worden gebruikt.
Iemand kan zelfs "tot eerstgeborene" worden gesteld ,
terwijl hij in werkelijkheid dat niet is......
David was helemaal niet de eerstgeboren zoon van Isai.
Hij werd door Yehovah God echter tot eerstgeborene gesteld , zoals hieronder in Ps. 98:28 staat,
nl. dat hij in Gods ogen de hoogste en belangrijkste koning der aarde was.
Psalmen 89:28
"Ja, Ik zal hem tot een eerstgeborene stellen, tot de hoogste van de koningen der aarde". Eerstgeborene kan men zowel letterlijk als figuurlijk nemen.
Dit werd er van David gezegd in zijn hoedanigheid als 'zoon van God' toen hij tot koning werd verwekt (Ps. 2:7-12).
Ook Salomo werd door God "zijn zoon" genoemd in 2 Sam. 7:14.
Zo is Jezus de "eerstgeborene" of belangrijkste van zowel de gehele schepping alsook van de nieuwe schepping (2 Kor. 5:16-19; 1:20-22). Hij heeft door zijn werk aan het kruis alsook als de 2e Adam de gehele schepping gered, waardoor hij door Paulus
dan ook zowel het beeld van de onzichtbare God alsook de eerstgeborene der ganse schepping wordt genoemd.
Zo wordt Jezus ook "de eerstgeborene" onder vele broederen genoemd in Rom. 8:29 waar staat:
"29 Want die Hij tevoren gekend heeft, heeft Hij ook tevoren bestemd tot gelijkvormigheid aan het beeld zijns Zoons, opdat Hij de eerstgeborene zou zijn onder vele broederen;". Efeze 1:4-6 verwijst ook weer naar "tevoren" en dat is "voor de grondlegging der mensenwereld", en niet vóór de schepping of grondvesting der aarde. In Gen. 3:15 wordt min of meer hetzelfde gezegd als in 1 Pet. 1:20 en Joh. 17:3 en in 17:24, nl. na de zondeval, maar voordat er kinderen werden geboren aan Adam en Eva uit het inbrengen van menselijk zaad, verwoord in het woordje 'katabole' der mensenwereld.
Er is zelfs sprake van "de gemeente der eerstgeborenen" in Heb. 12:22-24 waar staat:
"22Maar gij zijt genaderd tot de berg Sion, tot de stad van de levende God, het hemelse Jeruzalem, en tot tienduizendtallen van engelen, 23en tot een feestelijke en plechtige vergadering van eerstgeborenen, die ingeschreven zijn in de hemelen, en tot God, de Rechter over allen, en tot de geesten der rechtvaardigen, die de voleinding bereikt hebben, 24en tot Jezus, de middelaar van een nieuw verbond, en tot het bloed der besprenging, dat krachtiger spreekt dan Abel.
Heb. 2:10-12 zegt: "10Want het voegde Hem, om wie en door wie alle dingen bestaan, dat Hij, om vele zonen tot heerlijkheid te brengen, de Leidsman hunner behoudenis door lijden heen zou volmaken. 11Want Hij, die heiligt, en zij, die geheiligd worden, zijn allen uit één; daarom schaamt Hij Zich niet hen broeders te noemen, 12en Hij zegt: Uw naam zal ik aan mijn broeders verkondigen,
in het midden der gemeente zal ik U lofzingen;".
===========================================================
Maar misschien heb jij een andere bedoeling zoals ik bovenaan schreef, dus eerstgeborene zijn is eerstgeschapene zijn, en dus klopt het niet wat ik schreef??
In feite heeft dit alles te maken met de "voorbeschikkingsleer" of "predestinatieleer" van Calvijn, nl. beschikte God al voordat de gehele schepping er was al degenen die verdoemd zouden worden en welke mensen behouden zouden worden. Daarbij wordt er dan geen rekening gehouden met de twee termen met een verschillende betekenis en inhoud, nl. "grondvesting der aarde" en "de grondlegging (katabole) van de wereld der mensen".
"Wereld" en "aarde" worden door elkaar gebruikt waardoor er iets wordt geleerd wat één van de grootste struikelblokken voor mensen is die geloven en met de geloofszekerheid en redding der mensenwereld, of de (vermeende) voorbeschikte verdoemenis. BTW, ik geloof niet in alverzoening...... maar in de mogelijkheid van redding voor ware gelovigen door het geloof in Jezus' offer. Voor degenen die deze mogelijkheid niet aannemen, kan er geen hoop bestaan (1 Thess. 4:13).
Groetjes,
Elle
Previous Message
1). Het profetische/ideëele voorbestaan in beloften beschreven gelijk al ná de zondeval, dus toen het nodig was om in een verlossingsplan te voorzien voor de mensheid (Gen. 3:15; het zaad van de vrouw), maar vóórdat er kinderen werden geboren aan Adam en Eva, anders gezegd, vóór de grondlegging (katabole, uitstorten van zaad) der mensenwereld door Adam en Eva.
Hoi Elle,
Met alle respect, maar de Apostel Paulus zegt in
kolossenzen 1:15-16 toch het tegenover gestelde als wat jij zegt, over Jezus.
groetjes Rhode.
Previous Message
32