![]()
on 14/12/2025, 21:54:20, in reply to "Re: Geschiedenis Drie-Eenheid En Voormenselijk Bestaan Van Jezus"
Dit in het algemeen gesproken:
Naast wat in Heb. 5:11-14 staat over het feit dat de Hebreeërs naar hun tijd gerekend, leraars zouden moeten zijn (vers 12), staat er in vers 11 waarom dat zo is. Zij waren traag geworden in het horen,
staat in Jakobus 3:1-2 ook een waarschuwing voor leraars, nl.:
1Laat niet zovelen uwer leraars zijn, mijn broeders; gij weet immers, dat wij er des te strenger om geoordeeld zullen worden. 2Want wij struikelen allen in velerlei opzicht; wie in zijn spreken niet struikelt, is een volmaakt man, in staat zelfs zijn gehele lichaam in toom te houden.
Als men de talenten heeft voor leraar, dan is het beter om dat ook te zijn. Want doet men dat niet, dan wordt het talent weggehaald. Maar als men dit talent niet heeft, dan is het oppassen geblazen. Want men kan dan onzin vertellen. En daar wordt men ook op afgerekend door een zwaarder oordeel, daar een leraar verantwoordelijk is voor wat hij leert en doet, zowel ten goede als ten kwade.
Althans zo begrijp ik het
.
Groet,
Elle
Previous Message
Deze tekst geld voor mij, voor jou en voor iedereen hier.
Heeft niks met overschatten te maken.
Het staat er zwart op wit.
Ofschoon GIJ eigenlijk leraren moet zijn . . . .
Juist in deze tijd.
Onze tijd dus, in ons geval.
29