on 13/6/2025, 17:05:17, in reply to "Re: Hoe evangelie door Johannes samengesteld/geschreven"
Hetgeen ik geschreven heb over het herdenken van Jezus' dood en wat Jezus zelf heeft gezegd over het eten van zijn lichaam (het levende brood) en het drinken van zijn bloed (de vrucht van de wijnstok) en wat Paulus zegt, nl. dat het meedoen aan het eten en drinken betekent dat men daardoor gemeenschap heeft met het lichaam (brood) en het bloed (de beker waarin zich de vrucht van de wijnstok bevindt), staat levensgroot op dit DB te lezen, samen met de opmerkingen "voor wat het waard is" en "toets alles en behoud het goede". Dus als ik bezwaar zou hebben dat je dat verspreidt, dan had ik het niet moeten schrijven.
Wel vind ik dat het kort en bondiger zou kunnen wat je in het PDF vermeldt, zodat het voor iedereen te behappen is. En dit zegt Elletje die zelf vaak stukken schrijft die ellenlang zijn
!?
Het moet ook niet vijandig zijn in het beschrijven/schrijven, maar wel duidelijk maken dat satan het liefst heeft dat men Gods regeling en Jezus' offer en de waarde daarvan en het erkennen daarvan door deel te hebben aan de resultaten van wat dat offer uitwerkt, niet begrijpt. Het was een gemeenschapsoffer, en men had deel aan dat gemeenschapsoffer door er van te eten en te drinken. Deed men dat niet, waarom werd dat offer dan aangeboden aan de priester en/of God......
Onvolmaakte zondige mensen/gelovigen hadden deel aan dat gemeenschapsoffer. Onvolmaakte zondige mensen/gelovigen aten van het brood uit de hemel, het manna, en dronken uit de rots. Volmaakte mensen hebben dat niet nodig, want Jezus is niet gekomen om rechtvaardigen te redden, maar zondaars. De redenering dat men niet goed genoeg zou zijn om van het ongezuurde brood en de vrucht van de wijnstok te gebruiken, is een redenering die ook wel in bepaalde andere geloofs-gemeenschappen voorkomt en men durft dan niet "aan het Avondmaal te gaan deelnemen".
En men haalt dat o.a. uit 1 Kor. 11:27. Maar men moet het geheel van 1 Kor. 10 en 11 (eigenlijk heel 1 en 2 Korinte) lezen om te begrijpen dat er in de gemeente Korinte misstanden waren waar bij het liefdemaal en de viering van Jezus' dood die daarvan een onderdeel was (iets wat men maar niet wil of kan begrijpen in de christelijke wereld en de JG). Men was geen gemeenschap, doch ieder deed maar wat en vrat zichzelf vol en dronk tot men dronken was en was verdeeld in partijen enz. In 1 Kor. 11 vanaf vers 17 zien we dat vermeld, en ook in 1 Kor. 1:10-17 en 3:1-23.
Men at en dronk zich een oordeel omdat men "het lichaam" niet onderscheidde. Het "lichaam" is niet alleen een benaming van Jezus' offer, maar ook de benaming voor een plaatselijke en de wereldwijde gemeenschap van gelovigen (1 Kor. 10:16-18; Efeze 4:11-16). En doordat men dat niet onderscheidde, at en dronk men zich een oordeel. Er waren groepjes "alleengaanders" die slechts aan zichzelf dachten bij de liefdemalen en het gedenken van Jezus' dood.
Ze hadden geen oog voor de noden van de behoeftigen waarvoor de liefdemalen waren georganiseerd en vraten en dronken zichzelf vol, naast dat men in fracties was verzeild geraakt, ik ben van die en ik van die. Zo hoorde het niet en zo mocht het niet, maar het bracht aan het licht hoe men dacht en meende te moeten handelen. Daardoor "onderscheidde" men het "lichaam" niet.
Maar het offer is niet om volmaakte of rechtvaardig verklaarde mensen te redden, maar om zondaars te redden, mensen die zich bewust zijn van hun geestelijke nood. Als men denkt te moeten wachten om van de symbolen te gebruiken totdat men het ZELF voor elkaar heeft gekregen om voor God en Jezus aanvaardbaar te zijn, dan kan men doorgaan daarmee tot aan de dood, want men is ZELF nooit aanvaardbaar genoeg. Jezus stierf voor ons terwijl wij nog vijanden en zondaars waren (Rom. 5:1-11). De liefde van God was voor de verloren schapen van het huis Israels (Mat. 15:24; 10:6) en voor de overige wereld die beiden, door geloof in het offer van Christus die gepaard gaan met het leren onderhouden van wat Christus ons heeft geleerd niet verloren zouden gaan (Joh. 3:16; Mat. 28:18-20).
Door geloof te stellen en dat te tonen door de doop en door het avondmaal, zijn wij aanvaardbaar voor God en zijn met Christus gestorven en opgewekt (Rom. 6:1-14). Als God ons aankijkt, dan ziet hij niet meer ons in onze onvolmaaktheid, maar ziet hij een mens die zich met Christus heeft bekleed, en verborgen is in Christus (Gal. 3:26-29). God ziet een nieuwe schepping (2 Kor. 5:16-19). Men wordt dan gelijdelijk aan, door de werking van Gods geest, een mens die de gezindheid zoals Christus heeft (1 Kor. 2:6-16; Gal. 5:13-26).
In 1 Kor. 10 wordt in het hoofdstuk ook gewoon gezegd dat allen onder de wolk waren, allen door de zee gingen en zich lieten dopen "in Mozes" in de wolk en in de zee, en dat ieder deel had aan het manna (het geestelijke voedsel) en de geestelijke drank dronken (het water wat uit de geestelijke rots kwam). Het waren typen, je weet wel, de "type en anti-type" uitleg die geregeld in het NT wordt gebruikt en waarbij zaken uit het OT worden gebruikt om iets duidelijk te maken (1 Kor. 10:6). Zo was de rots ook een type van "de Christus". En Jezus werd pas "de Christus" toen hij door Johannes de Doper werd gedoopt om aan alle gerechtigheid te voldoen en dan en daar de heilige geest ontving en de bevestiging dat Jezus de Zoon van God was (Mat. 3:13-17).
Er zou iemand uit het midden van Israel worden verwekt, een profeet gelijk Mozes (Deut. 18:18-19). Dat verwees naar de voor hen nog toekomstige Jezus die geboren zou worden onder de Wet om hen vrij te kopen die onder de Wet waren, vrij te kopen van het doodsoordeel zodat zij het recht van zonen zouden krijgen, zonen van God net als Jezus. Maar om dat te verkrijgen, moesten zij Jezus aannemen, gedoopt worden in Jezus, overgezet worden in Jezus om dat te verkrijgen (Gal. 3:26-4:7).
Paulus laat door type en anti-type redenering zien in 1 Kor. 10 zien dat het nodig was om deelgenoot te worden van wat het offer van Jezus bewerkstelligd heeft om ook in de resultaten van de zaken die door Jezus' offer werden bewerkstelligd, te kunnen delen.
Opnieuw, voor wat het waard is, en toets alles en behoud het goede.
Een broederlijke groet en zegenwensen,
Elle Previous Message
Goedemorgen Elle,
Ik zit vaak te denken, dat als Jezus ons afrekent op het feit of wij wel of niet van de symbolen gebruiken tijdens zijn gevraagde maaltijd,
hoeveel gelovige mensen in God en in hem zullen dan uiteindelijk bij hem horen en leven?
Voorbeeld (zowat doorsnee onder JG) :
Mijn schoonmoeder heeft zo ongeveer rond de 65 tot 70 "gedachtenisvieringen" meegemaakt.
Op alle weigerde ze de symbolen.
De laatste drie jaar doe ik samen met haar het Avondmaal en gebruikt ze ervan.
Maar haar kinderen dus nog steeds niet.
Het is een beladen onderwerp. Ik bedoel geloof en laat staan het avondmaal.
Mijn vrouw en haar dochter, Vera dus, nam mij wel serieus toen ik het zelf ging herdenken en het brood en de wijn gebruikte.
Maar haar opvoeding door haar JG moeder, de jaren dat ze zelf JG was, besloot zij helemaal niks te doen.
Het weigeren beviel haar niet,
maar het zelf nemen durfde ze niet.
Jij heb in je leven een groot gevecht gevoerd Elle.
Je vrouw was erbij en steunde je.
Mijn vrouw en kinderen steunde mij ook altijd ook al beweerde ik vaak dingen die lijnrecht tegen "Gods Organisatie" in gingen.
De doop, het avondmaal etc, etc, . . . zijn voor veel (volwassen) kinderen beladen geworden.
Ze geloven nog steeds, maar aan de Doop en bijvoorbeeld het Avond hangt een smaakje die hen aan het Wattorengenootschap doet denken.
Kijk ik naar andere Christenen, hoeveel van hen zullen het Avondmaal op de manier die Jezus voordeed herdenken?
In verhouding zullen er dat niet veel zijn.
Ik gebruik nu van de symbolen en geloof zeker niet naar de Hemel te gaan.
Maar als ik laten we zeggen "goed gekeurd" zou worden en mijn vrouw en kinderen niet,
dan heb ik gefaald.
Mijn vrouw en kinderen niet, dan ik ook niet.
Mijn schoonmoeder zou geluk hebben dat ze de laatste jaren wel het brood en de wijn nam.
Maar ook haar kinderen zullen allemaal de pineut zijn.
Ik vertrouw erop dat Yehovah en Jezus weten wat ze doen.
Het oordeel is aan Jezus gegeven.
Gelovigen vallen niet onder het oordeel.
Maar als gelovigen niet het Avondmaal houden dan vraag ik mij af hoeveel er wel onder het oordeel gaan vallen.
Gelukkig in geval van sommige (ex) Jehovah`s Getuigen zijn ze de hand in eigen boezem gaan steken
en het weigeren van de symbolen als onacceptabel te verkondigen in de gelederen van JG.
Vorige week zou ik al begonnen zijn bij Koninkrijkzalen onderstaande te bezorgen.
Maar ik was moe, het stond me tegen en ik kwam er niet toe.
Ik wilde ze gewoon informeren.
Nu heb ik een nieuw bestand, hier sta ik compleet achter. en dat ga ik verspreiden.
Maar ik heb jou erin staan.
Ben je het ermee eens?
We verbergen niet wie we zijn (vergelijk Psalmen 26:4)
Het is geen "saaie brief¨.
Maar een gesprek tussen twee gewone gelovigen op een plek waar iedereen kan komen (mee)lezen.
Dit bestand verspreid ik dus digitaal als .pdf bestand en uitgeprint:
https://jehovah.nu/avondmaal-15-nisan-jaar-33.pdf
38