![]()
on 7/3/2026, 18:57:18, in reply to "Re: Waarheid en/of persoonlijke/kerkelijke dogma's..?!...."
In het koninkrijk van Christus van nu (Kol. 1:13-14) waar hij nog te midden van zijn vijanden regeert (Mat. 13:24-30 en uitleg in 36-43) is er pas op het einde ervan de oogst van hen die het onkruid zijn en die de ongerechtigheid bedrijven.
Alle kerken gaan er van uit dat zij in het spoor van Jezus bezig zijn en gebruiken daar allerlei teksten voor, of die teksten slaan op een situatie of juist niet.
Er zijn ook kerken en stromingen en mensen die denken de enigen te zijn die het in alles bij het juiste eind hebben. De vraag is steeds wat het juiste eind is, ook in onze gesprekken. We spreken naar dat wij kennis, wijsheid en onderscheidingsvermogen hebben, althans naar mijn mening. Onderbouwing van wat wij spreken is naar mijn mening een noodzaak.....
Er is nog tijd dat ieder zich kan bekeren want na dit leven is er slechts bij de wederkomst het oordeel ten leven of tot verderf.
Als wij maar een persoonlijke relatie hebben en anderen daartoe aansporen, met onze hemelse Vader en Jezus onze door God gegeven Leidsman en voleinder van het geloof en het hoofd van de bijbelse gemeente.
Mvg,
Elle
Previous Message
Hoi Elle,
Ik denk dat tegenwoordig, in de huidige kerken veel te veel accent wordt gelegd op het vermijden van confrontantie en 'iedereen te accepteren'
Terwijl Christenen dat toen helemaal niet deden, wel accepteren in de zin van 'je bent welkom, je hoeft niet precies als de ander te zijn', maarrrr christendom was zeer offensief .
Vooral voor polytheisten. Voor orthodoxe Joden ook, vanwege de gekruisigde Jezus, destijds redenen tot rellen.
"Paulus, je mag hier niet komen want anders is er geen rust in de stad".
Ik denk dat kerken dat NU zouden zeggen, als Paulus langs zou komen.
En ik weet het 100% zeker. Apostate Prophet, voormalig Moslim, atheist later bekeerd tot Christen, was zeer teleurgesteld. De Grieks-Orthodoxe kerk had hem te verstaan gegeven te stoppen met zijn youtube kanaal over Islam te spreken.
Dat is de kerk van NU. Slechte zaak!
Previous Message
Dag Drie,
Ieder kind wordt gevormd en krijgt karaktertrekken mee van de ouders en door de opvoeding en opleiding. Mede daardoor gaat men in het leven bepaalde paden op of vermijdt deze, al naar gelang van kennis, inzicht en wijsheid/verstand.
Dat is overal zo, en dus ook op dit DB. Persoonlijk geloof ik dat de geest van God en de vrucht van de geest in het leven van volgelingen van Christus zichtbaar hoort te zijn. Het doel hiervan is naar mijn mening mede om mensen voor God en Christus te winnen, niet om ze af te stoten. Dit is niet voor niets aan ons gegeven toen wij tot geloof kwamen.
Het is ieders eigen verantwoording tegenover God en Jezus hoe men zich uitspreekt en gedraagt in de wereld, in het geloof en in de omgang met medegelovigen en medemensen. Maar dat is slechts mijn visie, en de/een ander kan daar anders over denken en zich anders uiten. Men hoeft niet alles te nemen, maar de manier waarop men met de mening van een ander omgaat is naar mijn mening van belang, ook in de beeldvorming van en voor de ander.
Groet,
Elle
Previous Message
Hier komen mensen die absoluut geen leugens tolereren of van alles met het kleed der liefde pogen te bedekken en er dan het zwijgen toe doen.
Je kan daar tegen, of je kan het niet. Het word zo af en toe ook heel hard gespeeld en das ook logisch als je mensen op leugens betrapt en daar ook wat van laat weten.
Ik heb duizend maal liever dit board met zijn uitspattingen dan zo een forum waar iedereen netjes en lief voor lekaar is.
22