![]()
on 5/3/2026, 16:42:57, in reply to "Re: Waarheid en/of persoonlijke/kerkelijke dogma's..?!...."
Waar jij bij hoort hoef ik niet te beoordelen
.
Wij kunnen allen bij onszelf te rade gaan om dat uit te vinden
.
Groet,
Elle
Previous Message
Dag Elle,
Ik was net thuis van mijn dialyse-feestje,
erg moe en wazig.
Een verpleegster zei dat dialyse topsport
is!
Ik vond jouw posting zeer relevant en reageerde
direct, maar blijkbaar heb ik het niet, of fout
gepost☹️
Ik vond jouw lijstje van theologen zeer boeiend,
en vraag me af waar ik nu bij hoor😇
Nogmaals, mijn compliment voor jouw pittige
posting waar ik voor 100% achter sta!!!
Groeten,
Leprechaun
Previous Message
Hoi Distazo,
De uitspraken van Yehovah God en Jezus zijn juist en waar!
Maar de interpretatie van deze uitspraken, daar gaat het om .
Onderzoekt/toetst alles wat er aan bijbel-interpretatie en uitleg wordt gegeven als dat tot de mogelijkheden behoort, en behoud het goede. De Joodse Bereeërs deden het, de Thessalonikers en andere gemeenten moesten dat ook doen.
Theologen, semi-theologen, dwaal-theologen, kerkvorsten, sektenleiders, luchtfietsers etc. hebben in de loop der kerkgeschiedenis al menig mensenleven en geloofsafbraak veroorzaakt en gekost, zowel letterlijk als overdrachtelijk/figuurlijk.
Wij hier op het DB hebben ook ons aandeel daaraan en daarin gehad, en nog steeds, doordat er op hoge toon allerlei haantjesgedrag plaats vindt, interpretaties en onbenulligheid worden gespuid, nogal eens ten koste van andere deelnemers die in hun menselijke waardigheid en godsbesef worden gekwetst door een ander. Niet voor niets vindt er hier een leegloop plaats, vergeleken bij hoe het vroeger was.
Natuurlijk is er altijd verloop van deelnemers, maar gezien andere ex-jg-fora en groepen staat dit DB bovenaan met een stuk of wat deelnemers...... hoogstens 10 ? Het is een onaantrekkelijk DB geworden naar mijn mening. Verandering/verbetering zal wel een wensdroom van mij zijn gezien de achterliggende tijd .
Of heb ik het mis?
Alle dogma's opzeggen en dan slechts jou 'interpretatie-dogma' "ALLEEN JEZUS als Koning en God erkennen" en belijden?
Natuurlijk, er is ook geen andere naam onder de hemel gegeven waardoor wij gered kunnen worden dan door de naam van Jezus en wat hij aan het kruis heeft bewerkt.
Maar dus Jezus' God en Vader dan niet (meer)? Zie b.v. Joh. 20:17; Rom. 15:5-6; Efeze 4:1-6 speciaal vers 5-6?
En waarom is er dan ook kerkverlating en geloofsverlating in de wereldkerken en verdere geloofsgroepen en gaat men zonder kerklidmaatschap 'spiritueel' worden, terwijl dat soort kerken of gemeenten ook jou "ALLEEN JEZUS als Koning en God erkennen" meestal in het vaandel heeft staan?
Mvg,
Elle
Previous Message
De enige juiste reactie is, alle dogma's opzeggen, berouw tonen,
dat houdt dus ook in, ALLEEN JEZUS als Koning en God erkennen. Maar dat houdt ook in dat het BL zichzelf -moet- opheffen, en dat doet geen enkele psychopaat.
De psychopaat doet alleen aan damage control. Dus, schadeperken, veel JG stappen eruit, omdat ze inzien dat bijna ALLES een dogma en sekte leer is.
Wanneer gaan jullie eens zien dat bijna niets van JG iets met waarheid te maken heeft?
Previous Message
21