![]()
on 22/2/2026, 17:56:02, in reply to "Re: Dit goede nieuws van het koninkrijk - en dan zal het einde komen"
En jij leest niet wat ik schreef, de verwoesting van Jeruzalem en de tempel was voorspeld in Daniel en Jezus refereert daarnaar. -> dat is punt één.
De andere punten in Daniël, er zijn er eigenlijk meer als je elke zin lostrekt, zijn nog niet uitgekomen. Alleen de Messias is vermoord, de heilige stad en de tempel werden verwoest.
De andere punten, zoals het walgelijke ding op een heilige plaats zouden NA de verwoesting van de tempel gebeuren. Ik heb je vorige keer dit ook verteld, maar het punt lijkt je niet op te vallen. de volgorde mag je niet zomaar omdraaien in Daniëls profetieën, en over het algemeen niet "
Ik hou vast aan de uitleg van de kerkvaders en zoals ook JG het zien Distazo:
15 Wanneer gij dan zult zien den gruwel der verwoesting, waarvan gesproken is door Daniël, den profeet, staande in de heilige plaats (die het leest, die merke daarop),
Mark. 13:14. Luk. 21:20. verwijsteksten
16 Dat is, het gruwelijk verwoestende leger der Romeinen, gelijk verklaard wordt Luk. 21:20. verwijsteksten
Luk. 21:20 Maar wanneer gij zien zult dat Jeruzalem van heirlegers omsingeld wordt, zo weet alsdan dat haar verwoesting nabijgekomen is.
Dan. 9:27. verwijsteksten
Dan. 9:27 En Hij zal velen het verbond versterken één week; en in de helft der week zal Hij het slachtoffer en het spijsoffer doen ophouden, en over den gruwelijken vleugel zal een verwoester zijn, ook tot de voleinding toe, die vastelijk besloten zijnde, zal uitgestort worden over den verwoeste.
17 Dat is, in het heilige Joodse land, rondom Jeruzalem.
https://statenvertaling.nl/tekst.php?bb=40&hf=24&ind=1
Ik vind het héél onlogisch dat jij Mattheus 24 waar Jezus met ZIJN toehoorders spreekt over wat komen gaat, dus ook vers 15, iets wat dus al voorzegt was door Daniel, uit die context haalt en naar de toekomst verplaatst.
@ Distazo: Dit sluit aan bij 2 Thessalonicenzen 2, waar Paulus uitlegt dat de zoon van het verderf, de zoon van de duivel dus, in de -tempel zal gaan zitten- en doen alsof hij God is.
-->Je mag dit volgens mij niet interpreteren, als of het letterlijk om de tempel in Jeruzalem gaat, Jezus word zelfs de tempel genoemd, Paulus is conceqeunt dat de afvalligheid vanuit de "gemeente zal kome dus de afvalligheid, en dat is de antichriststroming, want het zijn er vele.
@ Distazo: Dit is NOG NIET gebeurd. Ook Nero niet, en de christenen die zeggen: "Hij dacht God te zijn" duh, ALLE keizers dachten dat. Nero zat niet op een heilige plaats.
- Misschien de kerk uit Rome?
@ DIstazo : De ENIGE heilige plaats die bezet kan worden is Jeruzalem, de tempel.
- Jammer dat je nog zo weinig begrijpt van het Hemelse Jeruzalem, waar Jezus Christus als onze hoge priester, dienst doet door middel van Zijn Lichaam, de heilige tempel, onze enige weg tot de Vader.
Ego Sum Via Veritas Et Vita ![]()
19