on 23/6/2025, 17:30:15, in reply to "Re: Man met hoogste IQ ter wereld spreekt uit dat Jezus Christus God is"
Wij weten wel dat Jezus in absolute zin niet de almachtige God is wat andere Christelijke kerken ons wel willen doen laten geloven middels kromme redenaties die weerlegd worden door de bijbel zelf.
Deze man met de hoogste IQ trapt daar volledig in wat er bij mij op duidt dat hij waarschijnlijk nooit eens goed de bijbel heeft bestudeerd maar alleen heeft geluisterd naar mensen die hem wat influisterden.
Dat heeft hij vervolgens met hook, line and sinker tot zich genomen en nu gaat hij ook nog de hengel opvreten in zijn zucht om gehoord te worden.
dat kan je dan weer zien aan zijn uitspreken over de dood en de zich hier ontwikkelende communicatie daarover.
Dood is dood. Lezen jullie nog maar eens prediker hoofdstuk 9 helemaal!!!
(Prediker 9:4-6) 4 Want met betrekking tot een ieder die met alle levenden verenigd is, bestaat er vertrouwen, omdat een levende hond beter af is dan een dode leeuw. 5 Want de levenden zijn zich ervan bewust dat zij zullen sterven; maar wat de doden betreft, zij zijn zich van helemaal niets bewust, ook hebben zij geen loon meer, want de gedachtenis aan hen is vergeten. 6 Ook hun liefde en hun haat en hun jaloezie zijn reeds vergaan, en zij hebben tot onbepaalde tijd geen deel meer aan iets wat onder de zon moet worden gedaan.
Previous Message
Dag Drie,
Je schreef: "Jezus is geen God".
Klopt als een zwerende vinger als men Jezus in absolute zin als God wil zien.
Het nuanceren van zienswijzen kan veel zaken echter duidelijker maken zonder daarbij te strijden.
Jezus is niet de Vader, de Vader die WEL in absulute zin God is. Maar zoals er in het OT staat over bepaalde mensen in Israel dat God hen goden noemt naast "zonen van de Allerhoogste", zoals in Joh. 10:31-39 waar Ps. 82:1-7 wordt aangehaald door Jezus en zich Gods Zoon noemt, zo kan Jezus in betrekkelijke zin god zijn, daar hij daartoe aangesteld is.
Dus dat was/is omdat zij een bepaalde taak en/of positie hadden ontvangen. Ook het feit dat Mozes als god werd gesteld voor Farao, en Aaron zou als de profeet (spreekbuis/woordvoerder)van god Mozes optreden bij Farao (Exod. 6:27-7:2), is daarvan een voorbeeld.
Daarom lezen we ook dat Jezus tot Heer en tot Gezalfde/Christus werd gemaakt door God de Vader (Hand. 2:34-36; Ps. 110), Jezus ontving ook alle autoriteit in zowel de hemel als op aarde (Mat. 28:18-20; Dan. 7:13-14).
Dus met andere woorden, hij ontving een positie als god. Daardoor kon "de ongelovige Thomas" in Joh. 20:28 zich uiten alsof Jezus de positie als god had ontvangen, naast dat hij ook Heer was gemaakt en was gezalfd met heilige geest om deze positie te bevestigen, ook als Zoon van God (Joh. 20:30-31) en in de positie als koning/hogepriester (Heb. 5:1-10).
Daarom lezen we in Heb. 1:6 ook, dat de engelen zich voor Jezus moesten neerbuigen/knielen, wat tevens de inhoud van het daar gebruikte woordje 'proskuneo' is. En in Ps. 2 zegt Jehovah zelf dat hij zijn koning heeft verwekt en dat allen zijn Zoon moeten 'kussen', ook mede de inhoud van hetzelfde woordje 'proskuneo' wat zowel met aanbidding als met hulde brengen/betonen kan worden vertaald. En het wordt voor zowel God als voor bepaalde mensen met een positie gebruikt om hen daardoor te erkennen dat zij deze positie hebben ontvangen van God de Allerhoogste.
Toen Jezus tot de "verloren schapen van het huis Israels" werd gezonden (Mat. 15:24) op 30-jarige leeftijd, was hij daarmede ook de profeet die voorzegd werd in Deut. 18:17-19, een profeet uit het midden van het volk Israels, die als spreekbuis/woordvoerder van God de Vader optrad (Hand. 3:19-26). Omdat hij een woordvoerder en een uitgezondene door God was (Heb. 3:1-6, apostel is uitgezondene, en hogepriester), vertegenwoordigde hij God. Met Mozes was dat hetzelfde bij Farao. Mozes was als god voor Farao. Jezus was als god voor het volk Israel omdat hij een boodschap van God tot hen bracht.
Maar goed, voor wat het waard is.....
Groet,
Elle Previous Message
Jezus is geen God.
33