Ach, deze malloot, hem al vaker betrapt op falikante onnauwkeurigheden.
Maar goed dat je naar hem luistert. Kan leerzaam zijn soms. Hij is een zwartenkousen protestant (ongeveer) Previous Message
Dag Leprechaun, ik heb zelf een katholieken achtergrond, al werd er nauwelijks iets gedaan in mijn gezin aan geloof, ben ik echt wel op de hoogte van de Maria verering en het bidden tot haar, en dit is ronduit afgoderij, Distazo hoeft niet hoffelijk te zijn naar mij, maar hij moet op z'n minst eens gaan leren dat hij heel veel niet weet, al heeft hij zijn expertise maar andere continu als een onnozele betweter te woord staan is ronduit hinderlijk in een discussie.
?si=M4dUJbEf9VIOhx-T Previous Message
Rhode,
Natuurlijk heb je helemaal gelijk
wat betreft het bidden tot Maria!
Mensen die Maria aanroepen doen
dit in een gebedsvolle houding
Zij bidden!
Men denkt dat Maria in de hemel
is, alleen via gebed zijn Jezus,
Jehovah en Maria bereikbaar,
als "hemelbewoners".
Ik betreur het dat Distazo jou
zo vernederend behandelt!!!!
Daar is geen enkele reden toe!
Ook het internet staat vol met
bevestigingen dat Katholieken
bidden tot Maria!!!!!
Distazo start dit onderwerp, jij bent
zo vriendelijk er op te reageren,
vervolgens krijg je de kous op de
kop.
Aan Distazo:
Distazo, mensen die Maria aanroepen
doen dit in een gebedsvolle houding.
Zij is immers, volgens degenen die
haar aanroepen, in de hemel!!!
Dus het gebed is het communicatie middel.
Enne, wees eens wat hoffelijker
jegens Rhode. Wees blij dat zij reageert,
Er zijn steeds minder deelnemers hier,
straks kun je alleen nog maar aan jezelf
posten!!!!!
Leprechaun
Previous Message
Jij hoeft mij niks uit te leggen! stop daar maar eens mee! ik weet wat er in Lukas 1 staat
Blijft het feit dat het "wees gegroet Maria" - "moeder van God" een erkent gebed is door de kerk.
niet voor andere willen denken en invullen. Previous Message
Je bewering bevat al een leugen, katholieken krijgen vaak van niet-katholieken te horen 'jullie bidden tot Maria'.
Dit klopt niet.
Een katholiek zou bijvoorbeeld bidden:
“Heilige Maria, moeder van God, bid voor ons zondaars, nu en in het uur van onze dood.”
Dus: ze vragen haar om bij God een goed woordje te doen, net zoals je een goede vriend zou kunnen vragen om voor je te bidden.
Katholieken geloven dat Maria een bijzondere plaats heeft bij God, als moeder van Jezus, en dat haar gebed krachtig is. Maar aanbidding (latria) is alleen voor God; wat Maria krijgt is verering (dulia) — en zij ontvangt de hoogste vorm daarvan (hyperdulia), maar nog steeds geen aanbidding.
het andere punt is, dat zelfs in het NT, Maria de meest gezegende onder de vrouwen wordt genoemd.
Te zeggen dat zij 'Artemis is', is een 'het klinkt als een hondje dus het is een hondje' argument.
Ik ben geen katholiek, maar ik hou van waarheid en niet van valse beschuldigingen.
Katholieken citeren in feite wat Gabriel tegen Maria zei:
In Lucas 1:42 zegt Elisabeth, vervuld van de Heilige Geest, tegen Maria:
“Gezegend bent u onder de vrouwen, en gezegend is de vrucht van uw schoot!”
En iets eerder zegt de engel Gabriël (Lucas 1:28):
“Wees gegroet, begenadigde, de Heer is met u.”
Kortom, lijkt me dat deze discussie hiermee klaar is. Previous Message
Je vroeg al eerder op dit DB of er heidense achtergronden zijn voor de leer van de Drie-eenheid, in dit topic wil ik duidelijk maken dat dat wel zo is, en zeker duidelijk toen men ging bidden "Het wees gegroet Maria, moeder van God"
Heidense voorstellingen
Opvallend kenmerk van de Maria-devotie is dat zij verwantschap vertoont met heidense voorstellingen. Zo is er duidelijke invloed van de oosters-aziatische idee van de "moeder-godheid", terwijl in het Westen de Mariaverering trekken krijgt van keltische en germaanse beschermgodinnen. Niet toevallig is dat de Mariaverering juist een grote vlucht neemt na de overgang van keizer Constantijn in de vierde eeuw. Talrijke mensen die overgingen naar het christendom stonden innerlijk nog vreemd tegenover de nieuwe religie en brachten hun heidense voorstellingen mee.
In de Middeleeuwen bereikte de Mariaverering een hoogtepunt. Mariaverering hing toen nauw samen met de heiligenverering in het algemeen. De volksvroomheid zag Maria als een moederlijke helper en machtige beschermster, de schuts-madonna, de „schone, zondeloze edelvrouwe". Zij ontwikkelde zich van moeder Gods (vijfde eeuw) tot Zijn deelgenote, iemand die door haar voorbede tussenbeide trad.
Bizarre Marialegenden met wonderbaarlijke ingrepen in individuele mensenlevens deden de ronde, talloze relikwieën en beelden van Maria werden voorwerpen van verering, om maar te zwijgen van de vele kloosters en kapellen die men aan Maria wijdde. Maria gold als de Moeder van de Kerk. Een zeer bekend beeld toentertijd was de „mantel der Maagd", waaronder Maria alle soorten mensen in bescherming nam.
https://www.digibron.nl/viewer/collectie/Digibron/id/tag:RD.nl,19870327:newsml_53c30873b49e96fcd0cfb388c6e08a72 Previous Message
Weet je zeker dat je deze discussie aan wilt gaan, en denk je dat de Bijbel hier niets over zei, zonder dat je onder uitgaat en weer een scheldcanonade moet doen?
ps: het is niet één kerk die zegt dat Maria de moeder van God is. Maar goed, je WTG achtergrond, zucht. Previous Message
Het gebed van de kerk die ook de Drie-eenheid uitdraagt, heeft zó ook op een concille vast laten leggen dat Maria de moeder van God is.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Weesgegroet
https://nl.wikipedia.org/wiki/Concilie_van_Efeze_ (431)
Hoe dus de ene leer tot een andere leer heeft geleid.
Zo word er ook uitgedragen dat Maria altijd maagd is gebleven.
Het is allemaal niet zo onschuldig, als dat het lijkt.
Zo is de Maria verering en het bidden tot Maria toch werkelijk "niet Bijbels " te noemen.
Dus m.i moet iedereen zelf goed leren nadenken welke kerkvaders/theologen en andere schrift geleerden men wil volgen, vergeet niet dat de Dogma's er niet voor de individuele gelovigen waren! maar om politieke macht te verenigen, de religie van de kerk van oudsher was inherent met politiek en macht.
Gr Rhode.
35
Message Thread | This response ↓ Weesgegroet Maria. - Rhode2 24/3/2025, 15:52:02
« Back to index