nog meer koopzondagen want het consumeren moet constant door gaan .maar zonder rustdag is het leven continu een renpartij.
in de joodse dag telling is vrijdag de zesde, en zaterdag de zevende dag. daarna begint de cyclus opnieuw .op sabbat wordt de overgang naar de achtste dag gevierd een dag die er wel is maar niet verschijnt in fysieke werkelijkheid.
mooi als je de betekenis gaat bestuderen van het woord sabbat. het woord verwijst in ieder geval niet naar een verbod ,maar eerder naar verzadiging
sjeba en naar zeven(sheba)
sjabbat viert de verzadiging op de zevende dag,
de dagen van de wereld zijn op weg naar de zevende dag die de verbinding kent nl het overgaan naar die achtste dag .die ook de verbinding in eenheid kent./ dan kom je weer thuis bij de vader, dan is de geheimenis voleindigt .terug bij die ene daarom kunnen wij zeggen, de messias is degene die de wederoprichting van alle dingen weer terug brengt bij de vader en alles weer één maakt. dan ben je waar je thuis hoort. tot zolang zitten wij in de tijd van het herstel.
.de zondag steekt schril af tegen de werkelijke betekenis van de sabbat. werkelijk vieren dat wij op weg zijn naar de voltooing want het laatste woord is thuiskomst.
dit alles zo overdenkende is er maar ée'n conclusie ik moet nog veel lerenpuck.
Previous Message
Ik zeg het liever zoals de Apostel Paulus het zegt: Romeinen 14: 4-6
Als iemand de Sabbat wil onder houden dan is dat 'n persoonlijke keuze.
Is het verplicht voor christenen ?
Nee zéér zeker niet. Hebreeën 4: 9
Want christenen mogen reeds nu al genieten van het geestelijke koninkrijk Gods.
Maar dit is geen vervanging van het letterlijke 1000 jarige koninkrijk.
Openbaring 20 Previous Message
Het sabbatsgebod geldt niet voor christenen. Het is puur voor de joden bestemd .
http://www.toetsalles.nl/htmldoc/sabbat.ha.htm
stukje eruit gekopieerd
. Het sabbatsgebod geldt niet voor de christenen
Uit het Nieuwe Testament blijkt dat het sabbatsgebod niet voor de christenen geldt.
Waarom is dat zo?
6.1. We zijn niet onder de wet van Mozes
Previous Message
De Sabbat staat symbool voor het 1000 jarig Koninkrijk:
https://www.jair-bijbelstudies.nl/sabbat-feesten/sabbat/waarom-de-sabbat Previous Message
Herstel: monodische
moet zijn : monotheïstische
foutje, bedankt Previous Message
De 3de dag is verschillend vanuit diverse monodische stromingen want de moslims beschouwen de vrijdag als de heilige dag, Joden de zaterdag en vele christenen de zondag.
zie ook Galaten 6:2; Kolossenzen 2:16, 17) Previous Message
Jehovah God heeft de zevende dag nog niet afgesloten, net als de vorige scheppings dagen.
Met dat verschil.
Daarom dat JG geloven dat in de zevende dag het herstel van alles zal zijn.
Daarom was 1975 zo belangrijk voor hen, want er was ruim 6000 jaar menselijke geschiedenis voorbij.
Tellend als een dag voor 1000 jaar, waarna men aanam dat in de laatste dag het 1000 jarig koninkrijk zou komen, wellicht zaten ze fout met hun getallen leer?
Maar het getal 7 is volledig voor Bijbelse begrippen, net als dat het getal 3 een betekenis heeft.
Aan het Einde van de zevende dag, zegende Hij deze dag als Zijn Rustdag, dus Hij ging rusten en zei niet als bij vorige dagen: Dat het goed was.
Dat zal pas zijn aan het einde van Gods 1000 jarig koninkrijk.
https://www.churchofjesuschrist.org/study/manual/gospel-principles/chapter-44-the-second-coming-of-jesus-christ?lang=nld
Dan Zal Jezus "ALLES" terug geven aan de Vader.
En mogen we spreken, van het verloren naar het herstelden Paradijs, waarna God zal zeggen dat Alles GOED IS. Previous Message
en op de derde dag vond een bruiloft plaats in kana in galilea.joh;2 vers 1.
waarom uitgerekend op de derde dag, terwijl er toch geen enkele verwijzing in voorgaande nog in de volgende verzen te vinden is.
die deze exacte aanduiding zou kunnen verklaren.?
de jood heeft geen enkel commentaar nodig, want hij weet dat het hier niet anders dan de dinsdag betreft de derde dag uit het boek genesis, waar immers de schepping begon.
de eerste dag de zondag en op de zevende dag met de sabbat .werd voltooid.
deze derde dag geldt sinds oeroude tijden als een ideale trouwdag, omdat alleen deze dag de eer krijgt dat tweemaal van hem gezegd wordt;(en God zag dat het goed was.genesis;1 vers 10 tot 12.
hierin zien de scherpzinnige rabbijnen een dubbel goed voorteken; eén voor de bruid en één voor de bruidegom.
daarom vond de bruiloft in kana als bijna alle joodse bruiloften tot vandaag toe ,plaats op de derde dag van de scheppings week. groet puck.
12
Message Thread | This response ↓ de derde dag. - pucka2 11/1/2023, 13:27:15
« Back to index