het lied dat christus op geeft op zijn verjaardag is(ZIE IK MAAK ALLLE DINGEN NIEUW )
groet puck.
Previous Message
en zij baarde haar eerst geboren zoon, wikkelde hem in doeken en legde hem in een kribbe omdat er voor hen geen plaats was in de herberg luk 2-7.
het verhaal gaat, dat er voor jezus de zoon van God geen plaats was op deze wereld .het staat er toch? dat is een dankbaar onderwerp voor een kerstpreek. men kan hier zo heerlijk op voortborduren en dramatisch vertellen, hoe er niet eens een plekje voor jezus was om geboren te worden. alles was vol
.de moraal van het verhaal is duidelijk. wat was het daar toen een goddeloze bedoening in dat bethlehem.
en wat is het dan eenvoudig om die lijn door te trekken want, zo is het nog altijd.! ook in deze dagen is er geen plaats voor de zoon van God.
de vraag is of deze benadering wel juist is
vaak is men geneigd de eerste zeven verzen van lukas 2. als een afgesloten geheel te beschouwen, maar vervolgens begint er in vers 8. een nieuwe perikoop met een ander thema (nl;herders.
zou die uitspraak dan toch niet kloppen? is er voor jezus geen plaats in deze wereld? maar in het slot van het zevende vers staat iets heel moois, het betekend eigenlijk, hun plaats was niet in de herberg in feite duid dat woord meer op een hotel
herberg heeft in het grieks een andere term lukas 22. vers 11.waar het vertaald wordt met vertrek.
hun plaats was niet in dat hotel.
let op! ,er staat helemaal niet dat zij daar zo graag waren.dat fantaseert men erbij .waar was hun plaats dan wel? in een herderlijke omgeving waar herders zich thuis voelen. onze God is een herderlijke God al duizenden jaren vieren wij de geboorte van de heer .maar staan wij er wel eens bij stil dat wij een verjaardag vieren zonder dat de jarige erbij is? met eerbied gesproken waar is de heer toch mee bezig? zo even wat gedachten) groet puck,
18
Message Thread de blijde boodschap. - pucka2 10/1/2023, 14:13:00
« Back to index