bloed vloeien heeft nooit een positieve reactie opgeleverd. Alleen maar de dood tot gevolg.
In oorlogstijd valt er veel bloed. Er is veel bloed gevloeid in de loop der eeuwen. Ook God maakte zich daar schuldig aan. In negatieve zin dus.
Ook In de medische wereld als er te veel bloed vloeit bij een patiënt is hij/zij vaak niet meer te redden, en zal, hoe triest ook, de dood volgen.
Terwijl bloedtransfusies, die gegeven kunnen worden, wel leven gevend kan zijn.
Waarom heeft de dood van Jezus dan iets positiefs in zich?
Ter wijl de Schepper een God voor de levenden blijkt te zijn.
Markus 12 en dan vooral ook de afsluiter vers 27
https://www.basisbijbel.nl/boek/markus/12
Iedereen kan zich zowel van positieve als negatieve voorbeelden iets voor kan stellen.
Als de joden een uitverkoren volk zijn, dan blijven zij dat toch ook. God kan toch niet liegen?
Previous Message
losprijs of schuldbetaling?
tot vandaag aan toe is in de kerk(over de brede linie onderwezen dat jezus moest sterven om de schuld van de mensheid aan God te betalen.dat is kennelijk zo vanzelf sprekend, dat maar weinigen zich de vraag hebben gesteld of dit inderdaad staat geschreven
in dit artikel wordt deze vraag uitdrukkelijk wél gesteld.
de losprijs.
gelijk de zoon des mensen(=de erfgenaam van adam (ben adam)psalm 8-5.niet gekomen om zich te laten dienen maar om te dienen. ,en zijn leven letterlijk zijn ziel(houd verband met bloed lees lev 17-11.te geven als losprijs voor velen .matth 20-28.
het woord losprijs, wil zeggen een prijs die betaald wordt om slaven of gevangenen vrij te kopen. een losprijs word betaald aan degene die gevangen houdt zodat deze daarna geen eigenaar meer is.
want er is één God en ook één middelaar van God en mensen. de mens christus jezus, die zich gegeven heeft als een losprijs voor allen. en daarvan wordt getuigd te juister tijd.(lett; het getuigenis in eigen tijden)d.w.z. alle mensen zullen t.z.t daar getuigenis van gaan geven.
jezus die slechts gezonden was tot het huis van israel, matt 15-24. sprak van een losprijs voor velen. de apostel der natién spreekt echter van een losprijs voor allen .had paulus een paar verzen eerder nog geschreven dat god wil dat alle mensen gered worden, hier schrijft hij dat de middelaar van die ene god zichzelf gegeven heeft. tot een losprijs voor allen.
gevangen waarvan?
de mensheid is in slavernij van de dood.
niets is zo zeker als het feit dat elk mens een sterveling is. de dood houd ons gevangen in dit vers lezen wij dat jezus bloed en vlees heeft aangenomen om te kunnen sterven om zo de dood te overwinnen. om op te kunnen staan uit de doden ,moet men eerst sterven. jezus sterven was de prijs om het hele mensdom het onvergankelijke leven te kunnen geven.
vrijkoping.
het idee van de vrijkoping komt veel vaker in het
n/t voor dan dat uit oppervlakkige lezing blijkt.
het griekse woord apolutrosis strong 629 komt in het nt ';10 keer voor. en betekend letterlijk bevrijding door betaling van losgeld. het wordt in de n.b.g 51.vertaald met verlossing en bevrijding.
romijnen 3-24,25. de bevrijding die christus jezus tot stand bracht door de prijs die hij betaalde. dat is verlossing. groet puck.
18
Responses