Er is sinds de 1e eeuw in principe een nieuwe schepping aanwezig, en wel omdat er de geest van God is uitgestort als onderpand (vooruitbetaling) van het komende (Efeze 1:13-14), een nieuw verbond, een nieuwe koning-hogepriester, en zo zijn er nog veel meer dingen te benoemen.
Met de geest die beloofd en verkregen was, werd men verzegeld en werd de erfenis verzegeld, en wel "tot verlossing van het volk" dat de Messias/de Christus/de Gezalfde zich verworven had en heeft tot lof van zijn heerlijkheid/glorie.
----------------------------------
Dag Elle,
- ik citeer even 'n aantal citaten van jou.
Is het niet zó dat juist de kerk van Rome, de RKK zich beroept, gebouwd, te zijn op de belijdenis van Petrus?
En dat er daarom 'n Paus is, als plaatsvervanger van Jezus Christus zelf?
Dat zij geloven, dat zij namens hem Zijn Koninkrijk zijn gestart?
Is het niet zó dat de RKK hiermee de christenheid wereldwijd 'n religie heeft gebracht, die verre afwijkt van de oorspronkelijke boodschap van Jezus Christus?
Dan denk ik aan het Heilige gebed.
het Onze Vader Mattheüs 6 vanaf vers 9.
Hoe kan iemand heden ten dage, ná het lezen van de Bijbel, zich ook maar bij enige christelijke stroming aanpassen, daar deze ALLE afstromen van de kerk van Rome.
Of als exjg?
Dit zijn echt hele serieuze vragen van mij?
Persoonlijk geloof ik dat dat niet kan, omdat Jezus nooit 'n eigen religie is gestart.
Maar eerder 'n leefwijze.
Mattheus 22; 36-40
Dank, voor je reactie.
Groet Johanna.
28
Responses