Naar mijn mening zit het anders in elkaar.....
In de tekst Joh. 3:13 zegt Jezus (niet de schrijver Johannes) volgens de NW-vertaling: "Bovendien is geen mens tot in de hemel opgestegen, dan hij die uit de hemel is neegedaald, de Zoon des mensen".
Toen Jezus dat zei was hij nog helemaal niet opgestegen ten hemel maar pas begonnen met zijn bediening op aarde. En daarom geloof ik niet dat Jezus daarop doelt. Het gaat om iets anders, en dat is te vinden in de context van het hoofdstuk.
Voor wat Joh. 1:1 betreft, daarbij denk ik aan Gen. 1 waarin God door te spreken de schepping veroorzaakt. Er staat in Gen. 1:1 nl.: "In het begin schiep God de hemel en de aarde". In de daaropvolgende verzen gaat het alleen maar over dingen die Gog Jehovah schept d.m.v. het spreken (Ps. 33:6 en 9; Jes. 42:5 en nog verscheidene andere teksten, b.v. Op. 4:11).
Dus niet Jezus was de Schepper in een zogenaamd voormenselijk bestaan. Dat heeft men er van gemáákt. Niet voor niets spreken Jezus en de apostelen en andere bijbelschrijvers over valse leraren en leringen die worden gefabriceerd om de gelovigen van God af te brengen en zichzelf tot leider te maken met deze leringen die kant noch wal raken.
God Jehovah schiep, en niet de één of ander geschapen figuur in de hemel, Michaël niet, en ook geen tweede persoon van een drie-eenheid. Of ken jij iemand die in de hemel verbleef en die door God werd opgedragen alles te scheppen wat er maar te scheppen was?
Men heeft in de eerste eeuwen van onze jaartelling van het spreken van God een afzonderlijke figuur gemaakt. De woorden heeft men zo uitgelegd dat er een drie-eenheid werd gefabriceerd, want de geest van God heeft men ook tot een persoon gemaakt. En zodoende ontstond de valse leer van een drie-eenheid.
Wat Op. 19 betreft, inderdaad wordt Jezus dáár pas bij mijn weten voor het eerst het Woord van God genoemd. God schiep door conceptie en zijn scheppende woorden (Lucas 1:26-38), waarin God iets verklaart wat gebeuren zal, m.a.w. God spreekt en het gebeurt of ontstaat, ook een conceptie in het geval van Maria's zoon Jezus. Zó werd het gesproken woord van God vlees/mens (Joh. 1:14) net als dat Adam ook door God werd geschapen en mens werd. Daarvóór bestond Adam niet en ook Jezus bestond niet voordat hij werd geschapen door conceptie door God veroorzaakt.
Het ontstaan van Jezus was een scheppingsdaad van God, d.m.v. het feit dat "helige geest over haar kwam en kracht van de Allerhoogste haar overschaduwde". Het woord van God veroorzaakte een volmaakt mens die na ruim 33 jaar te hebben geleeft, stierf als een overeenkomstige losprijs, als mens zoals Adam, om de gehele schepping te redden.
Mijn gedachten over dit gegeven, voor wat ze waard zijn.
Groetjes,
Elle. Previous Message
Voor mij is het duidelijk dat JC al voor zijn wereldse geboorte existeerde. Joh.3:13. Niet alleen zegt johannes dat hij opgevaren was ten hemel maar ook dat hij daaruit was afgedaald. Deze tekst impliceert duidelijk dat hij eerst was nedergedaald en daarna was opgevaren. Evenzo zegt Johannes in 1 vs 1 In den beginne was het Woord en het Woord was Bij God etc. Aangaande Opb.19:11,12 niet alleen het Woord, maar ook Getrouw en Waarachtig genaamd, de volgende verzen maken duidelijk dat het om JC zelf gaat Previous Message
13
Responses