Uiteindelijk creëren we daarop onze realiteit met als resultaat volgzaamheid aan die realiteit.
Bijvoorbeeld in de verpleging zien we geen concurrenten,maar iemand die zorg nodig heeft,in het zaken leven zien we concurrenten,nationalisme geeft weer een andere realiteit.
Wanneer we het boek “de prooi”lezen van Jeroen Smit zien we dat twee tegengestelde culturen de ABN en Amro het samen moeten gaan rooien,terwijl beide in een zelfde systeem werkzaam zijn,het financiële.
In het kort gezegd,wanneer er genoeg gelijkgestemden zijn voelen we ons gesteund zoveel mensen kunnen toch geen vertekende realiteit hebben met als gevolg steun en volgzaamheid.
Wanneer ik van daaruit de bijbel volg dan moet een persoon als Jezus behoorlijk van zichzelf overtuigd zijn om anders te durven denken.
Daarom zijn juist de dwars denkers zo interessant,ze geven vaak een realiteitsperspectief waar maar weinig over nagedacht hebben waarbij ik denk dat zij ook geen moeite hebben met de “anders”denkende die zich in zijn/haar eigen realiteit thuis voelt.
29
Responses