Misschien herinner jij je het niet, maar ik heb vaker dan eens geschreven dat de verwoesting van de stad Jeruzalem en de tempel daarin wel een komst was ten oordeel, maar niet de NT-ische zichtbare wederkomst van Jezus voor het oordeel over de gehele mensheid (Mat. 25:31-46).
Ook heb ik al eens geschreven dat Op. 19 en de "komst" van Jezus daarbij die het wilde beest en de valse profeet (het Romeinse rijk met het tweehoornige beest wat de keizeraanbidding beval met het oprichten van een beeld voor het wilde beest, de keizeraanbidding) vernietigt terwijl Rome nog in functie is, óók een komst was, maar nog niet de toekomstige zichtbare wederkomst van Jezus.
Zo je weet viel het westelijk deel van het Romeinse wereldmacht in de 5e eeuw doordat het werd ingenomen door diverse volkeren, terwijl het oostelijke deel tot ongeveer ruwweg 1400 GT bestond en toen werd overgenomen.
Net als in het OT waar God ook verschillende keren onzichtbaar “kwam” tot Israël en andere naties, zo geloof ik niet dat Jezus in zijn functie als koning in de loop van de afgelopen krap 2000 jaar alleen maar op z’n gat heeft gezeten, in tegendeel, hij is bezig het nodige te doen met de vijanden van hem.
Deze komsten om bepaalde oordelen te volvoeren, zijn echter niet zichtbaar voor onze ogen. Alleen de toekomstige tweede komst is zichtbaar zoals in het NT staat, de komst waarbij de opstanding ten leven en ten oordeel geschiedt volgens verschillende Schriftplaatsen die ik ook al tig aantal keren heb genoemd.
Zoals je waarschijnlijk wel weet, geloof ik dat de tweede dood niet letterlijk gezien zal worden. Het is een abstract iets. Degenen die erin worden “geworpen” , bestaan op dat moment niet meer. De omschrijvingen die er omheen worden gegeven, zijn volgens mij symbolismen. Het is geen letterlijk “meer met/van vuur en zwavel” ergens op deze aardbol, net zomin als dat Edom nog steeds brandt en dat de rook ervan nog steeds opstijgt (Jes. 34:6-10 en het oorddel over Edom).
In jou visie zal dit waarschijnlijk allemaal anders zijn en onjuist, maar in mijn visie niet, totdat mij iets wordt geboden wat goed onderbouwd is. Ik heb mijn visie, maar verander die even gemakkelijk als het omdraaien van een blad aan een boom als er gedegen tegenargumenten worden geboden.
Groetjes,
Elle
Previous Message
ik geloof niet dat je het goed hebt elle, want je gelooft niet dat jc al geweest is en de verwijdering van het beest en de profeet gebeurt tijdens een komst, welnu , wie is dan nu of in de toekomst het beest. denk daar een over na.
ik geloof dat er wel een komst is geweest rond 70 maar daar kan de tekst van opb 19:19 niet voor opgaan , want in die dagen is er niets in de eeuwig vuur gekomen, geen beest en geen profeet Previous Message
Dag Jacobus,
Ik houd mij maar aan wat de geďnspireerde profeet Daniël zegt over de voeten deels van ijzer, deels van leem. Hij legt het uit in Dan. 2:41-43 en geeft aan dat in dat Romeinse rijk met die onsamenhangende structuur er verdeeldheid is en dat men wel door huwelijksgemeenschap vermengd is, maar dat dit geen samenhangend geheel vormt (vertaling NBG-1951).
We zien dat dan ook in de keizers van Rome, hun gedragingen en hun familie omstandigheden. Men vermoord en schuift kinderen naar voren door de rest van de familie te vermoorden. Er was niet altijd erfopvolging, maar een ratjetoe, een mengelmoes, een allegaartje van keizers.
In de dagen van die keizers wordt Jezus in de 1e eeuw zowel koning als hogepriester van een koninkrijk wat hem beloofd was in Ps. 110, nl. het koninklijk priesterschap naar de ordening van Melchizedek, waar hij bij zijn doop voor gezalfd werd met de heilige geest, het koninschap/koninkrijk wat er eentje is temidden van zijn vijanden. Hij krijgt het in de hemel bij zijn hemelvaart in de 1e eeuw uit handen van de Oude van Dagen in Dan. 7:13-14, een paralleltekst van Dan. 2:44.
In Kol. 1:13-14 wordt dat koninkrijk van de Zoon van Gods liefde dan ook besproken en is het in functie doordat het beschrijft dat God en Jezus mensen verlost hebben en bezig zijn te verlossen uit de macht der duisternis en dat ze overgebracht zijn en worden in het koninkrijk van de Zoon (zie ook 1 Pet. 2:9 en Hand. 26:15-18; Openb. 1:5b-6)).
Het koninkrijk van Jezus is dus al in de 1e eeuw opgericht, en duurt tot de toekomstige wederkomst, waarvan Paulus zegt dat als de laatste vijand, de dood, is overwonnen, Jezus zijn koninkrijk teruggeeft aan God de Vaderr, zodat God de Vader zij alles in allen.
Jezus kreeg dus niet het koninkrijk en het koning-hogepriesterschap in 1914.
En alle zaken die jij beschrijft van het heden, alsof Dan. 2:41-43 zou gaan over het heden, en vers 44 gebeurd is in 1914, is dus volgens mij onjuist.
Maar ieder z'n uitleg.... die echter wel getoetst behoort te worden volgens 1 Thess. 5:19-21 .
Groet,
Elle Previous Message
Het wordt steeds spannender, al decennia, werd beweert in de lectuur afbeelding ijzer de militaire macht van de USA de 7e wereldmacht sinds 1917. Het leem de Bijbeltekst(en) Dan. 2:31-33, 41-43
Profetie Een beeld van verschillende metalen met voeten van ijzer en klei.
Vervulling De klei staat symbool voor de radicale elementen van het volk binnen de invloedssfeer van de Engels-Amerikaanse wereldmacht. Die elementen ondermijnen het vermogen van deze wereldmacht om met ijzeren vuist te regeren.Brexit en Trump Biden.
13