Posted by Nathasja
![]()
on July 6, 2009, 2:10 am
84.105.174.132
Hallo,
Op de site (bij Wetenschap) staat dat er recente berichten waren over dat de degoe geen knaagdier zou zijn, maar een haasachtige. Waarop reactie was dat de degoe niet op een haas lijkt. Een toevoeging hiervoor wil ik graag geven. In de cavia-familie bestaan een gigantische varieteit aan verschillende dieren. Zo bestaat er de Mara, waarvan gedacht werd dat het familie van de haas was, maar toch familie is van de cavia, deze soort lijkt dus wel veel op een haas (met ogen dichtgeknepen, er zijn vele overeenkomsten, zoals de sterke achterpoten en de bouw van de kop). De degoe lijkt wel wat op de Mara, dus wellicht is de link niet zo vreemd als het lijkt :)
Ik dacht dat het wel leuk zou zijn om dat te vertellen.
Ook nog een toevoeging voor het medische gedeelte; longontsteking. Het is een zwaar onderschat iets, maar het ontstaat al supersnel door bijvoorbeeld zaagsel als bodembedekking te gebruiken, of door stoffig hooi te geven. Sla het hooi eerst buiten uit voordat je het geeft, en gebruik beukensnippers, aubiose (hennepstrooisel of hemp) of iets als vlas als alternatief voor zaagsel. Dat geld niet alleen voor degoes, maar ook voor konijnen, muizen etc. Cavia's zijn er iets minder gevoelig voor, maar ook zij zijn gevoelig voor stof (dat zie ik bij mijn cavia's, eentje ontwikkelde ineens een allergie voor zaagsel, zij zitten nu nog op beukensnippers, binnenkort gaat alles over op hemp)
Het goedkoopste alternatief voor zaagsel is merkloos hennepstrooisel/hemp, hetzelfde als aubiose, alleen bij aubiose betaal je voor het merk, het spul is hetzelfde; zacht, absorberent en stofvrij.
groetjes, Nathasja
trots 'baasje' van een duitse herder, rottweiler/herder, 2 cavia's, 8 muizen, 2 gerbils, 1 baardagaam en 2 degoes :D
Message Thread:
![]()
« Back to thread